Sıkça Sorulan Sorular

Nakliye ve destek ekiplerimize sıkça yöneltilen soruları siz değerli müşterilerimiz için bir başlık altında derledik.

Sıkça Sorulan Sorular

Nakliyat Sigortası Yaptırmak Zorunlu mudur?


Nakliyat sigortalarının yaptırılması için yasal bir zorunluluk yoktur. Şehir içi eşya veya malzeme nakliyesi esnasında, değerli malzeme veya eşyalar haricinde sigorta yapılması olayı pek görülmemektedir. (Antika veya elektronik cihazlar vb.) Fakat şehirler arası nakliyatta, nakliyat sigortası yapılmalıdır.
Depolama Sigortası Yaptırmak Zorunlu mudur?


Evet, kesinlikle depolama sigortası yapılması zorunludur. Çünkü eşyalarınızın uzun bir süre depolarda kalacağını hesaba katacak olursak, her türlü tedbir için sigortasının yapılması gereklidir.
Evden Eve Nakliyat Firmaları Arasındaki Büyük Fiyat Farklarının Nedenleri Nelerdir ?


Her sektörde olduğu gibi evden eve nakliyat şirketleri arasında da büyük fiyat farklılıkları olabiliyor ama kesinlikle ucuz firmaları tercih etmeyiniz. Çünkü masrafların altında fiyat veriyorlar ve taşıma günü ikinci kez sizinle pazarlık yaparak anlaşmanın dışında ekstra bir fark alıyorlar. “Kdv’si var, katınız yüksek, araba yanaşmadı, eşyanız çok…” vs. mazeret uyduruyorlar. Diğer bir faktörde vasıfsız eleman çalıştırmaktadırlar.
Evden Eve Nakliyat Firmasıyla Anlaştığımda, Ben Neleri Toplamalıyım?


Evden eve nakliyat firmasıyla anlaşma koşullarınıza bağlıdır. Ekonomik çalkantılar içerisinde olan ülkemizde, maddiyatını düşünen müşterimizin istediği tarzda da taşıma yapabiliyoruz. Fakat tam teşekkürlü anlaştıysanız, sadece özel eşyalarınızı toplamanız iyi olur.
Taşınma İçin Nakliyat Firmasına Nasıl Yardımcı Olabilirim ?


Nakliyat firması gelmeden önce, nakliyat kamyonu için park alanı bulmaktır. Bu şekilde sabah erken gelen kamyona yer aramakla zaman kaybetmezsiniz. Yeni evin anahtarlarını, eşyaların içinde gitmemesi için taşımadan önce ayırtmalısınız. Ufak tefek eşyaları kendiniz toparlarsanız, zaman kazanırsınız.
Bir Taşınma İşi Ne Kadar Sürer ?


Şehir içi nakliye işlemlerinde, standart 2+1 ve 3+1 daireler için nakliye işlemi bir günde tam olarak bitmektedir. Fakat daha uzun mesafeli yerlerde, şehir değişikliklerinde ve villa gibi büyük mekanların taşınmasında bu işlem, mesafe ve eşya durumuna göre uzamaktadır.
Rezervasyon yaptırmam gerekir mi ?


Kesinlike evet. Taşınmadan en az 3 gün önce arayıp, nakliyat koşulları hakkında pazarlığınızı yaparak, taşınma gününe rezervasyon yaptırmalısınız.
Taşıma esnasında avizelerim, perdelerim, storlarımız sökülüp takılırmı?


Evet taşıma esnasında avizeleriniz, perdeleriniz, storlarınız sökülüp yerlerine takılır.
Mobilyalarınız için marangoz ekibinizde var mıdır?


Evet ekiplerimizde marangoz, elektrikçi, tesisatçı mutlaka vardır.
Nakliyat Sırasında Kullandığınız Ambalajlama Malzemeleriniz Nelerdir ?


Evden eve nakliyat esnasında bizler; havalı kraft kağıtları ve baloncukla, plastik kapaklı kutu, streç , bantlama, kolileme gibi nakliyat ambalajlaması yapmaktayız. Ambalajlama şeklini, iletişim esnasında mutlaka gündeme getiriniz.

Ücretsiz Nakliye Teklifinizi Alın

arrow&v
Home Page

TEL: +90 312 312 31 69 - 311 06 41
GSM: +90 535 723 71 84

          +90 533 014 06 95

© 2020 Ekşioğlu Nakliyat.            By Pdwn design.

İletişim

+90 312 312 31 69 - 311 06 41
 

GSM: +90 535 723 71 84

          +90 533 014 06 95

 ZİRAAT MAHALLESİ İRFAN BAŞTUĞ CADDESİ TANGÜN İŞ HANI NO:2/32 ANKARA

Çalışma Saatleri

7/24 Saat Hizmetinizdeyiz.